caritas

Grudzień stanął pod znakiem świątecznych przygotowań! Zorganizowano wiele akcji, których celem była pomoc osobom najbardziej potrzebującym. Wspólne kolędowanie, spotkania wigilijne … Tym miłym akcentem kończymy rok 2017 i z ogromnym zapałem oczekujemy na NOWY ROK!

Jak już wcześniej wspominaliśmy dnia 8 oraz 9 grudnia w sklepach Biedronka, Lidl oraz Polo Market zorganizowano kolejną już Ogólnopolską Zbiórkę Żywności pod hasłem „TAK POMAGAM!” Dzięki życzliwości osób dobrej woli zebraliśmy prawie 2 tony żywności, z której przygotowane zostały paczki i posiłki!

tak

 

tak-pomagam

Dnia 13.12.2017 r. odbył się nasz pierwszy KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY zorganizowany przez pensjonariuszy oraz pracowników DDP „Rodzina”. Nie zabrakło oczywiście pięknych prac wykonanych przez maluszki uczęszczające do żłobka. Zebrane środki zostały przekazane na WAKACYJNĄ AKCJĘ CARITAS, której celem jest organizacja wyjazdów i kolonii dla najbardziej potrzebujących dzieci.

kiermasz01

 

kiermasz

 

kiermasz03

Nasze kuchnie przygotowywały tradycyjne posiłki wigilijne dla osób starszych, niepełnosprawnych oraz najbardziej potrzebujących. W zabrzańskich i bytomskich jadłodajniach przy wspólnych stołach usiadło około 1300 osób.

wigilia

Również w naszych żłobkach nie zabrakło klimatu świąt. Dzieciaki odwiedził Mikołaj, a świąteczny konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Prace przygotowane przez dzieci zdobią żłobkowe galerie.

mikołaj2

mikolaj4

Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom, wolontariuszom oraz placówkom, które z nami współpracują za ogromne zaangażowanie!

W NOWYM ROKU ŻYCZYMY WIELU SUKCESÓW I POMYŚLNOŚCI !!!