Seniorzy są grupą społeczną szczególnie zagrożoną w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Jednym z problemów, z jakimi muszą się mierzyć, są trudności w zaopatrzeniu, zwłaszcza w żywność.

Wspólnie z Caritas Polska – Caritas gliwicka apeluje o włączenie się do akcji „Kromka chleba dla sąsiada”, która pozwoli na objęcie pomocą żywnościową jak największej liczby potrzebujących.

Caritas kładzie szczególny nacisk na wsparcie osób w podeszłym wieku i zachęca do pomocy sąsiedzkiej. Caritas od wielu lat zajmuje się pomocą żywnościową. W ramach akcji Spiżarnia Caritas, Programu Operacyjnego Pomocy Żywnościowej oraz zbiórek „Tak. Pomagam!”, przekazuje rocznie ponad 15 tys. ton żywności, która trafia do ponad 350 tys. ludzi w różnych rejonach Polski.

W ostatnich dniach, ze względu na zagrożenie koronawirusem i związane z nim zalecenia dotyczące zasad bezpieczeństwa, zapadła decyzja o odwołaniu zbiórki żywności „Tak Pomagam” zaplanowanej na 20 i 21 marca.

 

 

Na trudności napotyka także przekazywanie żywności potrzebującym, które dotychczas odbywało się w parafiach. Ani koronawirus, ani żadne inne wyzwanie współczesności, nie zwalnia nas od solidarności i poczucia odpowiedzialności za tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Seniorzy, szczególnie chronieni w obliczu zagrożenia koronawirusem, wymagają teraz od nas wszystkich dodatkowego wsparcia.

 

 

Caritas apeluje o okazywanie sąsiedzkiej troski i pomoc seniorom w zakupach. Osobom w podeszłym wieku zaleca się unikanie dużych skupisk ludzkich, w tym sklepów. Nasza pomoc, gest, który niewiele nas kosztuje, dla nich będzie nieocenionym wsparciem.

Jak możesz pomóc?

Wyślij SMS o treści PACZKA na numer 72052

Dokonaj wpłaty na stronie www.caritas.pl/kromkachleba

Przelej dowolną kwotę na konto 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 (tytuł wpłaty: PACZKA)

Źródło artykułu: https://caritasgliwice.pl/kromka-chleba-dla-sasiada-2020/

https://caritas.pl/wp-content/uploads/2020/03/kromka2019-korona-a4-v4.jpg

 

Galeria zdjęć

wstecz