Witamy Nowy Rok! Mamy ogromną nadzieję, że przyniesie wiele dobrego dla wszystkich podopiecznych Domu Dziennego Pobytu "Rodzina" i Kuchni "Rodzina" Caritas Diecezji Gliwickiej, a pracownikom i wolontariuszom da jeszcze więcej motywacji do działania! Przyszedł też czas na podsumowanie grudniowych wydarzeń, których jak co roku nie sposób zliczyć.

 

 

 

 

 

 

 

Grudzień rozpoczęliśmy od zbiórki żywności w ramach akcji "TAK, POMAGAM!" Szczególne podziękowania należą się uczniom pobliskich zabrzańskich szkół, ponieważ to między innymi dzięki ich pracy i zaangażowaniu udało się zebrać prawie 2 tony żywności! Produkty przekazano w formie paczek i posiłków najbardziej potrzebującym mieszkańcom miasta Zabrze.

Już drugi raz w DDP "Rodzina" przy ul. Wolności odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy. Prace i ozdoby świąteczne przygotowane przez pensjonariuszy oraz dzieci cieszyły się ogromnym powodzeniem. Gościliśmy także naszych przyjaciół z Domów Pomocy Społecznej w Zabrzu. Zebrane środki w wysokości prawie 500 zł zostały przekazane na WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM!