Pielgrzymka do Rud

Jesień w NASZYM DOMU jest pełna wyjazdów, spotkań i ciekawych wydarzeń!

"ŚWIĘTO ZIEMNIAKA" to coroczna impreza organizowana przez Dom Pomocy Społecznej nr 1 w Zabrzu, która odbyła się już 13 raz! Nasi pensjonariusze byli zaszczyceni zaproszeniem i bawili się świetnie. Byliśmy pod wielkim wrażeniem wystroju oraz organizacji wydarzenia.

Koronka na ulicach miast ... a także przed naszym domem. W piątek 28 września wspólnie odmawialiśmy modlitwę przez figurą Matki Bożej Królowej Świata.

Szczególnym wydarzeniem była także pielgrzymka pracowników i wolontariuszy Caritas Diecezji Gliwickiej do Rud. Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią prowadzona przez Biskupa Gliwickiego Jana Kopiec. Występ chóru również pozostanie na długo w naszej pamięci. Nie zabrakło także pysznego poczęstunku przygotowanego przez naszych kucharzy!

Czas również na podsumowanie akcji "Kromka chleba dla sąsiada". Zaledwie w trzech sklepach sieci Biedronka udało nam się zebrać prawie pół tony żywności!! Serdecznie dziękujemy! Kolejny raz mieszkańcy miasta Zabrze wykazali się ogromną chęcią niesienia pomocy. Żywność została przekazana osobom najbardziej potrzebującym.

 

Galeria zdjęć

wstecz