Już pod koniec września odbędzie się kolejna akcja charytatywna Caritas pod nazwą "Kromka chleba dla sąsiada"!

„Starsi ludzie to ci, którzy niosą nam historię, którzy niosą nam nauczanie i wiarę, zostawiają nam spuściznę. Oni jak stare wino mają wewnętrzną siłę, by przekazać nam szlachetne dziedzictwo” – powiedział papież Franciszek podczas jednego ze swoich kazań.

W dniach 20 i 21 września to jest w piątek i w sobotę wolontariusze oraz pracownicy Domu Dziennego Pobytu "Rodzina" i Kuchni "Rodzina" Caritas Diecezji Gliwickiej będą brali udział w zbiórce żywności w sklepach sieci Biedronka.

Serdecznie zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli do podzielenia się kromką chleba z osobami starszym i potrzebującymi. Do koszy oznakowanych logo Caritas można wkładać żywność o długim terminie przydatności, m.in. kasze, makaron, mąkę, cukier, konserwy, słodycze.

Z otrzymanej żywności zostaną przygotowane posiłki dla osób starszych, niepełnosprawnych i ubogich.

 

Lista sklepów:

 

  • ul. Wolności 480, Zabrze
  • ul. Wolności 317, Zabrze
  • ul. Krakowska 5, Zabrze
  • ul. Legnicka 31, Zabrze
  • ul. Bytomska 33, Zabrze
  • ul. Szczęść Boże 6, Zabrze

 

Papież Franciszek ostrzega: „Naród, który nie opiekuje się dziadkami i nie szanuje ich, nie ma przyszłości, bo nie ma pamięci, stracił ją". Bądźmy wrażliwi na potrzeby seniorów, którzy żyją wśród nas – tak niewiele trzeba, aby przynieść komuś radość i dobro. [http://kromka.caritas.pl/]

 

W działania wspierające ubogich i samotnych można włączyć się poprzez SMS charytatywny o treści KROMKA wysłany pod nr 72052 (koszt: 2,46 zł z VAT) oraz przez wpłatę na konto Caritas Polska PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem KROMKA.

 

Galeria zdjęć

wstecz