To już XXI Ogólnopolska Zbiórka Żywności "Tak. Pomagam!"

Dom Dziennego Pobytu "Rodzina" Caritas Diecezji  również bierze udział w akcji, a zebraną żywość przeznaczy na świąteczne paczki i posiłki dla seniorów i osób potrzebujących.

Nasi wspaniali, młodzi wolontariusze z Zespołu Szkół Mechaniczno-Samochodowych w Zabrzu oraz Technikum Budowlanego w Bytomiu czekają na Was:

W PIĄTEK W GODZINACH 16:00-19:00

W SOBOTĘ W GODZINACH 10:00-14:00

 

 

 

 

 • Lista sklepów w Zabrzu:
   
 • Carrefour, ul. Janika 11
   
 • Lidl, ul. Wolności 510 (obok stacji Orlen)
   
 • Biedronka, ul. Wolności 317 (Centrum)
   
 • Biedronka, ul. 273 (Galeria Zabrzańska)
   
 • Biedronka, ul. Wolności 480 (Zaborze)
   
 • Biedronka, ul. Szczęść Boże (obok ZUS)

 

W dniach 2-3 grudnia 2022 roku (piątek, sobota), Caritas Polska we współpracy z Caritas diecezjalnymi zorganizuje w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce dwudziestą pierwszą zbiórkę żywności pod hasłem „Tak, Pomagam!”.

Podczas zbiórki wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny oraz placówki Caritas świadczące pomoc potrzebującym będą mogły przygotować świąteczne posiłki.

Święta Bożego Narodzenia to bardzo ważny czas, kiedy każdemu potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Poprzez prosty gest możemy pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami.

Poprzednia, wielkanocna zbiórka „Tak, Pomagam!”, była prowadzona m.in. w sklepach sieci Biedronka, Lidl, Carrefour, Kaufland, Netto i wielu innych. Do koszy ustawionych za liniami kas trafiły artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu – cukier, olej, kasze, ryż, makaron, czekolada, ciastka, cukierki, herbata, kawa, itp.

W akcji wzięło udział ponad 14,6 tys. wolontariuszy.

[źródło: https://caritas.pl/projekty/tak-pomagam/]

 

Galeria zdjęć

wstecz