Zbliża się Wigilia i wszyscy czekamy na wieczorna kolację i Boże Narodzenie ... Także w naszych jadłodajniach panuje wyjątkowy i świąteczny klimat ...

W Zabrzu, Gliwicach i Bytomiu czyli w sumie w 12 jadłodajniach oraz noclegowni serwujemy tradycyjne potrawy, w tym barszcz, rybę i kapustę z grzybami. Podopieczni otrzymają także opłatki  i słodycze. W Zabrzu również w Pierwszy Dzień Świąt wydajemy pysznego, pieczonego kurczaka z ziemniakami i czerwoną kapustą oraz zupę pieczarkową, a także paczki z domowym bigosem, konserwą mięsna i rybna, kawą zbożową i słodyczami. Podopieczni w Gliwicach otrzymali świąteczny prowiant. W tym szczególnym czasie wspieramy około 800 osób potrzebujących. Jadłodajnie prowadzone są przy współpracy w Miejskimi Ośrodkami Pomocy Społecznej. Beneficjenci korzystają z pomocy na podstawie decyzji i przyznanego talonu na posiłki.

Wigilijny barszczyk i karp trafił do ok 150 osób starszych i niepełnosprawnych korzystających z kuchni "na kółkach" oraz do podopiecznych Środowiskowego Domu i Domu Pomocy Społecznej w Gliwicach.

 

Galeria zdjęć

wstecz