Kalendarz Adwentowy Naszej "Rodziny"

Co roku staramy się spędzać przedświąteczny czas z naszymi podopiecznymi w sposób wyjątkowy. Niestety pandemia pokrzyżowała wszystkim plany, a co za tym idzie rezygnujemy z przygotowywania Kiermaszu Bożonarodzeniowe i innych spotkań. W tym szczególnym czasie dbajmy o zdrowie swoje i naszych bliskich!

więcej

Każdy dzień powodem do świętowania!

W naszych żłobkach każdy dzień jest powodem do świętowania! Obchodzimy przeróżne uroczystości, te bardziej i mniej znane. Najważniejsze są jednak świetna atmosfera i nauka przez zabawę.

więcej

"Seniorze! Noś odblaski - bądź bezpieczny!"

14 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Seniora. Z tej okazji składamy serdeczne życzenia naszym pensjonariuszom i podopiecznym. Pomimo tego, że nie możemy spędzać wspólnie czasu w świetlicy pamiętamy o Was i staramy się wspierać w czasie pandemii.

więcej

Listopadowe uroczystości

Kolejne uroczystości inne niż wszystkie ......

W tym roku nie odwiedziliśmy cmentarzy i grobów bliskich osób, ale ważne, że każdy z nas w Dzień Wszystkich świętych każdy z nas przeżył wyjątkowy czas zadumy. Jeszcze w tym tygodniu pracownicy Caritas "Rodzina" rozwozili na cmentarze kwiaty jako symbol pamięci o zmarłych.

 

 

 

 

 

 

 

Świeca, Płomień, Znicz, Pamięć, Światło, Wieczność

więcej

Pomoc w czasie pandemii!

Obecna sytuacja jest niezwykle trudna dla każdego z nas. Poza realizowanymi zadaniami pomocowymi staramy się także aktywnie i dodatkowo wspierać osoby potrzebujące w czasie pandemii. Dom oraz Kuchnia "Rodzina" przygotowuje paczki żywnościowe stanowiące jednorazowe wsparcie. Wystarczy zadzwonić i umówić się na odbiór paczki przy ul. Wolności 586 w siedzibie Domu Dziennego Pobytu "Rodzina" Caritas Diecezji Gliwickiej. Wymagane jest jedynie uzupełnienie krótkiego formularza kwalifikującego do pomocy oraz potwierdzenie odbioru artykułów spożywczych.

więcej

Zajęcia dodatkowe w naszych żłobkach

Jak radzimy sobie z organizacją zajęć dodatkowych dla dzieci w naszych żłobkach? Szkolimy personel! Na czas pandemii zrezygnowano z zapraszania gości do placówek, ale staramy się rekompensować to ciekawymi zajęciami organizowanymi przez opiekunki.

więcej

Kampania "Bezpieczny Senior"

W trosce o bezpieczeństwo obywateli, a w szczególności osób starszych, które są szczególnie narażone, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przygotowało kampanię pod hasłem "Bezpieczny Senior". Przygotowane plakaty mają na celu przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Mamy nadzieję, że dotrą do jak największej grupy seniorów. Zachęcamy do wydrukowania ulotki umieszczonej pod wpisem w formie pliku pdf.

Pliki do pobrania

więcej

Kompleksowa dezynfekcja ośrodków

Informujemy, że dnia 16.10.2020 r. we wszystkich ośrodkach przez firmę zewnętrzną przeprowadzona zostanie dezynfekcja metodą ozonowania.  Dezynfekcji zostaną poddane m.in. żłobki, pomieszczenia ogólnodostępne, biurowe oraz pomieszczeniach kuchenne kuchni głównej.

Dbając o bezpieczeństwa kilka razy w ciągu dnia ogólnodostępnymi, profesjonalnymi środkami dezynfekujemy ciągi komunikacyjne, a w pomieszczeniach kuchennych blaty i urządzenia.

więcej

Zasady bezpieczeństwa - przypomnienie

Poniżej przypomnienie kilku ważnych zasad bezpieczeństwa. Dbajmy o siebie i o innych!