ddd

Żłobki o wysokim standardzie! Dom Rodzina

Żłobki o wysokim standardzie!

Dnia 03.06.2024 r. w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie odbyło się, bardzo ważne dla nas i dla innych podmiotów sprawujących opiekę nad dziećmi w wieku do lat trzech, spotkanie. Jako jedna z nielicznych instytucji otrzymaliśmy zaproszenie na pre-konsultacje dotyczące standardów opieki nad dziećmi w żłobkach, co jest dla nas ogromnym wyróżnieniem.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Dom Rodzina

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Dnia 30.05.2024 r. obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało.

Pełni ufności i miłości przychodzimy do Twego Serca, jako do Serca najlepszego z Ojców, najczulszego i najbardziej współczującego Przyjaciela. Przyjmij nas, o Serce Najświętsze, w swym nieskończonym dla nas miłosierdziu. Daj nam odczuć skutki Twego współczucia i Twojej miłości. Okaż się naszym Wspomożycielem, naszym Pośrednikiem wobec Ojca i przez zasługi Twej Przenajdroższej Krwi użycz nam siły w niemocy, pociechy w utrapieniach oraz łaski do miłowania Ciebie w czasie i posiadania Cię w wieczności. Amen.

Wiosenne porządki u maluszków Dom Rodzina

Wiosenne porządki u maluszków

Jest czego pozazdrościć rodzicom naszych żłobkowych maluszków. Już od najmłodszych lat wiedzą, że o porządki trzeba dbać! Pewnie za kilka lat z wielkim zapałem i bez wymówek będą sprzątać swój własny pokój. Rodzice nastolatków pewnie wiedzą o czym mowa ... :)

Majowe Święta Narodowe Dom Rodzina

Majowe Święta Narodowe

Wielkimi krokami zbliża się wyczekiwana majówka. Dla każdego Polaka to przede wszystkim czas ważnych uroczystości.

1  maja - Święto Pracy

2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej

3 maja - Święto Konstytucji

 

Witaj wiosno ... Dom Rodzina

Witaj wiosno ...

Wiosno witaj już na stałe? Za oknami piękna, właściwie to, letnia pogoda. Korzystając z okazji maluchy wyruszyły na żłobkowe podwórka.

Tydzień Miłosierdzia Dom Rodzina

Tydzień Miłosierdzia

W II Niedzielę po Wielkanocy tj. 7 kwietnia rozpoczyna się w Polsce obchód 80. Tygodnia Miłosierdzia, który potrwa do 13 kwietnia br.

Zajęcia ogólnorozwojowe dla seniorów Dom Rodzina

Zajęcia ogólnorozwojowe dla seniorów

Każdego dnia w Domu Dziennego Pobytu "Rodzina" Caritas Diecezji Gliwickiej w ramach prowadzonej świetlicy odbywają się zajęcia ogólnorozwojowe dla seniorów.

Wesołego Alleluja! Dom Rodzina

Wesołego Alleluja!

Przygotowania do świąt pełną parą! W Sobotę i Niedzielę Wielkanocną wydajemy świąteczne posiłki i paczki. Nie zabraknie też dekoracji i świątecznego klimatu w jadłodajniach.

Śniadanie Wielkanocne dla osób potrzebujących Dom Rodzina

Śniadanie Wielkanocne dla osób potrzebujących

Dzisiaj, tj. 26 marca odbyło się uroczyste Śniadanie Wielkanocne dla podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Zabrzu oraz Kuchni "Rodzina" Caritas Diecezji Gliwickiej. Wydarzenie miało miejsce w Miejskim Ośrodku Kultury.

Śniadanie Wielkanocne w Domu Rodzina Dom Rodzina

Śniadanie Wielkanocne w Domu Rodzina

Dzisiaj, tj. 25 marca w Domu Rodzina odbyło się uroczyste Śniadanie Wielkanocne dla seniorów. W wydarzeniu uczestniczyli także pracownicy i wolontariusze.

Warsztaty pełne zapachów Dom Rodzina

Warsztaty pełne zapachów

Aromatyczna kąpiel poprawia nastrój, odpręża i niweluje stres. Po całym dniu to jeden z najlepszych sposobów na relaks.