Żłobki prowadzone przez DDP "Rodzina" wznawiają działalność!

Jest nam miło poinformować, że dnia 21.05.2020 r. żłobki prowadzone przez Dom Dziennego Pobytu „Rodzina” Caritas Diecezji Gliwickiej, tj. Żłobek „Dzieciątka Jezus”, Żłobek „Misiowa Kraina”, Żłobek „Bożego Miłosierdzia” wznawiają działalność z zachowaniem wszelkich obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

więcej

Jadłodajnie dla osób potrzebujących

W tak trudnej sytuacji, która spotkała nas wszystkich Kuchnia "Rodzina Caritas Diecezji Gliwickiej w dalszym ciągu oferuje podstawowe wsparcie osobom najbardziej potrzebującym. Posiłki na wynos wydawane są w jadłodajniach na terenie miast Zabrze, Bytom oraz Gliwice. Domowe obiady dowożone są także bezpośrednio do mieszkań osób, które ze względu na stan zdrowia nie mogą odebrać posiłku w lokalu. Zachowujemy wszelkie środki ostrożności i bezpieczeństwa.
 

 

więcej

Żłobkowe inspiracje ...

Mamy ogromną nadzieję, że już wkrótce znów będziemy mogli zobaczyć się w naszych żłobkach, a maluchy przywitają nas uśmiechami i mocnymi uściskami. Jeszce raz dziękujemy za przesyłane zdjęcia i filmiki. Rodzice staja na wysokości zadania i nieustannie wymyślają nowe zabawy.

Jeśli jednak potrzebują Państwo kolejnych inspiracji dzisiaj z pomocą przychodzą ciocie ze Żłobka "Bożego Miłosierdzia".

Przedstawiamy kilka pomysłów na domowe zabawy:

malowanie farbami -  gąbką lub palcami

nauka cyferek - liczenie korków, wskazywanie liczb

wspólne pieczenie ciasta i zabawa mąką :)

figurki z domowej masy solnej

dzień bajkowy - prace plastyczne z ulubionymi bohaterami, czytanie książeczek

 

Świąteczne paczki

Zbliżają się Święta Wielkanocne ... W tym szczególnym czasie staramy się zadbać o podopiecznych
Domu i Kuchni "Rodzina" Caritas Diecezji Gliwickiej.

więcej

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych

W tym roku niestety nie usiądziemy do wspólnego stołu podczas corocznie organizowanych przez Dom i Kuchnię "Rodzina" Caritas Diecezji Gliwickiej ŚNIADAŃ WIELKANOCNYCH. Zapewniamy jednak, że podopieczni Caritas uzyskają potrzebne wsparcie w tym szczególnym czasie.

więcej

Kuchnia Caritas w gotowości

W tym szczególnie trudnym dla wszystkich czasie zapewniamy, że zarówno kuchnia prowadzona przez Dom "Rodzina" jak i Kuchnia "Rodzina" pozostają w pełnej gotowości do działania.

 

więcej

Nie czas na nudę! :)

Jesteśmy ciekawi jak mija czas naszym kochanym maluszkom. Dziękujemy za przesyłane zdjęcia i filmiki. Kreatywne pomysły rodziców z chęcią wykorzystamy na zajęciach zaraz po powrocie do żłobkowych sal :)

więcej

Pomysły na domowe zabawy :)

Nie ma czasu na nudę! Żłobkowe ciocie podrzucają inspiracje. Tym razem prezentujemy kilka pomysłów na domowe zabawy prosto ze Żłobka "Dzieciątka Jezus". Maluszki - czekamy na Was i tęsknimy, a tymczasem utrwalajcie materiały z zajęć :)!!!

więcej